"Piekielne klimaty" w Sosnowcu

26.01.2018

24 stycznia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu odbyła się III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Młody mistrz fryzjerstwa". W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju. Zadaniem konkursowym było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej motywem piekła i szatana. Stąd temat przewodni "Piekielne klimaty". Wśród gości na widowni znaleźli się: Pani Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty, Pani Halina Sobańska Przewodnicząca Komisji Oświaty i Pan Grzegorz Wnuk zastępca dyrektora sosnowieckiej delegatury KO w Katowicach.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice klasy III Kinga Dworak i Paulina Kubańska, które zwyciężyły w szkolnych eliminacjach do konkursu. Modelkami były Wiktoria Konieczniak i Klaudia Piętak. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Izabela Nowak instruktor.
Jury oceniało zadanie wg kryteriów: precyzyjność, efektywność, staranność przygotowanej fryzury, zamysł kompozycyjny oraz dobór stroju i makijażu.
Bardzo dziękujemy naszym uczennicom za udział w konkursie, za trud włożony w zaprojektowanie, a następnie wykonanie fryzur konkursowych. Jesteśmy dumni, że możemy się chwalić Waszymi umiejętnościami.