Kampania społeczna "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje”

6.11.2021

Celem kampani społecznej Ministarstwa Zdrowia "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Zamierzeniem kampanii jest stopniowa zmiana świadomości społecznej dotyczącej sposobu dbania o kondycję psychiczną, która jest integralną częścią zdrowia każdego człowieka. Niestety nieprawdziwe opinie na temat problemów psychicznych oraz lęk przed niezrozumieniem i oceną otoczenia sprawiają, że wiele osób wstydzi się skorzystać ze wsparcia. Powszechny jest także brak wiedzy na temat różnorodnych form pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży oferowanej przez ośrodki finansowane z funduszy publicznych.

Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne.

Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka:

https://czat.brpd.gov.pl/

Więcej informacji na stronie: 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/ruszyla-kampania-powiedz-co-czujesz-zdemaskuj-emocje?fbclid=IwAR2XKxzVryF16jMngcSU3vjl4uBNouCp_kChgqVgvfSFvRLUA1Qlm7E02BM